piątek, 29 listopada 2013

Zapowiedzi grudniowe

       
   
     

  ,,Gorączka zmysłów"
        Richard Castle


wydawnictwo:  12 posterunek
data wydania:   14. 12. 2013
opis: 
Pełna intryg i szybkich zwrotów akcja "Gorączki zmysłów", niezwykle pasjonującej powieści kryminalnej autora bestsellerów New York Timesa, Richarda Castle`a, ponownie łączy Nikki Heat, nieustępliwą i seksowną detektyw Wydziału Zabójstw nowojorskiego Departamentu Policji, z przemądrzałym reporterem Jamesonem Rookiem.
  Dziwaczne morderstwo księdza w klubie usług sadomasochistycznych w Nowym Jorku staje się wstępem do najbardziej pasjonującego i niebezpiecznego śledztwa, jakie kiedykolwiek prowadziła Nikki. Heat staje do walki z najbezwzględniejszym w mieście baronem narkotykowym, aroganckim dostawcą sprzętu i usług dla CIA oraz tajemniczym szwadronem śmierci, który za wszelką cenę chce pozbawić ją życia. A jest to jedynie wierzchołek góry lodowej, początek drogi, która wiedzie w głąb mrocznej konspiracji sięgającej na sam szczyt nowojorskiego Departamentu Policji.
  Kiedy Nikki za bardzo zbliża się do prawdy, zostaje nieoczekiwanie okryta hańbą, pozbawiona odznaki i pozostawiona samej sobie jako cel dla zabójców. Nie ma przy sobie już nikogo, komu mogłaby zaufać. Z wyjątkiem jednego tylko człowieka w jej życiu, który nie jest policjantem - reportera Jamesona Rooka.
  W samym środku nowojorskiej zimy stulecia detektyw Nikki Heat z całą determinacją chce dowieść jednego: że robi się coraz goręcej...


,,Wampir z tatuażem"        
Kerrelyn Sparks             
                                                                     
 wydawnictwo:  Amber                        
data wydania:  12. 12. 2013                                  opis:                                     
Ona przypomina mu jego dawną miłość.
On nie może stracić zimnej krwi...
Wampiry? Jako naukowiec doktor Leah Chin nie jest w stanie uwierzyć, że te nieśmiertelne istoty istnieją naprawę. I proszę - właśnie stoi przed nią żywy (powiedzmy) dowód i prosi o pomoc w rozwiązaniu genetycznej zagadki, która może ocalić ludzkość.
Jedno spojrzenie w seksowne szmaragdowe oczy Dougala i puls Leah wariuje - zupełnie nieprofesjonalnie.
Jeden uśmiech pięknej i niepokojąco znajomej pani doktor i Dougal traci swoją słynną zimną (i to bardzo) krew...
Czy jednak nieśmiertelny wojownik zdoła przekonać racjonalną uczoną, że jest jego bratnią duszą której szukał całe wieki?                                                  
Czy Leah zaufa swojemu chłodnemu umysłowi czy gorącemu sercu i wszechogarniającej namiętności, jaką rozpala w niej wampir z tajemniczym tatuażem na muskularnej piersi...

Bestseller New York Timesa
Seria tłumaczona na 13 języków     ,,Łabędzi śpiew Księga II"
        Robert McCammon
   

wydawnictwo:  Papierowy księżyc
data wydania:  10. 12. 2013
opis:     
  Na skraju jałowej równiny w Kansas były zapaśnik, nazywany ongiś Czarnym Frankensteinem, słyszy głos: `Chroń dziecko!`...
  W ruinach Nowego Jorku bezdomna żebraczka podnosi z ziemi szklany pierścień i czuje, że przenika ją Moc...
  Olbrzymi bunkier we wnętrzu góry w Idaho leży w gruzach, a młody chłopak musi nauczyć się zabijać...
  Na wypalonej przez atom pustyni, w świecie mutantów i łupieżczych armii, ostatni ludzie na Ziemi są zarazem pierwszymi... Trzy grupy ocalałych dążą do miejsca wskazanego im przez przeznaczenie; miejsca, w którym rozegra się ostatnia bitwa między zagładą a życiem...
  Przeżyli, choć nie mieli prawa przeżyć. Teraz dopiero zaczyna się prawdziwy koszmar...

     
  ,,Wołanie kukułki"       
            Robert Galbraith        

wydawnictwo:  Dolnośląskie
data wydania:  04. 12. 2013
opis:
"Wołanie kukułki" to wciągająca klimatyczna powieść zanurzona w londyńskiej atmosferze spokojnych uliczek Mayfair, ciasnych barów East Endu i tętniącego życiem Soho.
 Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod balkonem jej londyńskiego apartamentu. Policja stwierdza samobójstwo, lecz brat ofiary nie wierzy w tę wersję i zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike`a.
 Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli to dla detektywa szansa na odbicie się od dna, ale im bardziej wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.
 Książka otwiera cykl kryminałów z Cormoranem Strikiem.


Robert Galbraith - to pseudonim, pod którym Joanne K. Rowling mierzy się z powieścią kryminalną. Kolejna książka o losach detektywa Cormorana Strike`a w przygotowaniu.


 
 

  ,,Grzech aniołów"
      Charlotte Link 

wydawnictwo:  Sonia Draga
data wydania:  10. 12. 2013
opis:
Maximilian ostatnie sześć lat spędził w klinice psychiatrycznej. Jego ojciec, Phillip, wzbrania się przyjąć go z powrotem na łono rodziny. Zrozpaczona matka wyjeżdża do Londynu i rzuca się w ramiona swego niegdysiejszego kochanka. Wówczas dociera do niej z Niemiec niepokojąca wiadomość: jej drugi syn Mario, brat bliźniak Maximiliana, wyjechał razem ze swoją dziewczyną do Prowansji, by spędzić tam urlop tylko we dwoje. Dowiedziawszy się o tym, Janet na łeb na szyję wyrusza do Francji. Dlaczego wpadła w taką panikę? Jaką straszliwą tajemnicę Janet skrywa razem z ukochanymi nad wszystko synami? Na ile wydarzenia z przed lat zdeterminują zachowania i wybory członków rodziny?
   

2 komentarze:

 1. Szczerze mówiąc zaciekawiła mnie tylko ostatnia pozycja i chyba nawet się na nią skuszę. Fajny motyw z szpitalem psychiatrycznym. Mam nadzieję, że będzie jakoś rozwinięty ;)
  Pozdrawiam ciepło,
  J.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie zainteresowało "Wołanie kukułki", niewykluczone, że sięgnę po tę książkę, ale dopiero wtedy, gdy nadrobię domowe zaległości
  Pozdrawiam :)
  izkalysa

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Niby pare słów a radość ogromna, gdy je czytam ;)